לבחור בטוב


אשה אחת, לא חשוב שמות רק נגיד שהכינוי שלה הוא "חמותי", הציעה לקנות לנו תנור לבחירתנו. בדרך כלל קניות איתי הן בליץ: נכנסים, מאתרים, מתלבטים שתי דקות גג, יוצאים. אבל התנור הזה ניצח אותי.
מכירים את "פרדוקס הבחירה"? ככל שיש לכם יותר אפשרויות – הבחירה ביניהן הופכת קשה יותר. את לא "בוחרת תנור" אלא את "לא-בוחרת את כל יתר התנורים בעולם".


עשרות תנורים פוטנציאליים, שההבדלים ביניהם לא אומרים לי כלום. לכי תדעי אם תנור שעולה חצי מהתקרה שהגדרנו הוא אמין מספיק ולכי תגדירי אמינות למוצר שהמפרט שלו נראה לך זהה למפרטים של כל התנורים האחרים.

דרך טובה לבדוק אמינות היא להבין מי היצרן. יש כמה שמות מוכרים, כמה שמות פחות מוכרים וכמה שמות שאת לא מצליחה להחליט אם זאת את שלא מכירה אותם או שאכן מדובר בחברה שמייצרת דגם אחד של מוצר אחד שכל תכליתו הוא למנוע ממך לבחור. מצד שני – אם זה המצב – אז מה? הם מייצרים תנור? יש עליו אחריות? המחיר טוב? אז למה לא לקנות?

למה? כי אני לא יודעת כלום. כי לכי תבחרי בין עשרות אופציות שנראות לך בדיוק אותו דבר. מעולם לא הייתי צריכה לבחור תנור. בכל דירה בה גרתי היה תנור שהגיע עם אחת השותפות או שירשנו מהדיירים הקודמים. ואתם יודעים מה? כל התנורים האלו היו אותו דבר. בסוף בחרתי תנור אקראי ועדכנתי את חמותי. "לא טוב" היא פסקה, ובחרה ממש בקלות תנור אחר.

פורסם ב"קצרים" במוסף מוצ"ש של מקור ראשון ב-28.9.2019

צילום: הדס פרוש פלאש 90

לקצרים נוספים

על שום מה

גם בתוך אחוות ילידי החגים, יש את הסיירת: אלו שההורים שלהם לא יכלו להתאפק וקראו להם בשם שקשור לחג.

לקטע המלא

בדרך לירושלים

היא הייתה 140 קילו של קטנוע תוצרת קוריאה, ואני, שמחזירה עודף ממטר שישים, הייתי צריכה לעמוד על קצות האצבעות כדי להגיע לכביש.

לקטע המלא

מחסני מזון

אפוקליפסת זומבים? קטן עלינו. אם ידפוק לנו זומבי רעב בדלת נעמיד לו מקינטה ונשאל אם הוא אוהב מג'דרה.

לקטע המלא