מבצע חתונה

חברה יקרה, אהובה ולא-ישראלית החליטה שהיא מתחתנת. לא חשדתי בה. מה אני חשדניסטית? ואז באקט נוסטלגי ורומנטי, היא החליטה שהיא רוצה להתחתן במקום בו סבתא וסבא שלה התחתנו לפני 59 שנים. לא חשדתי. מה יש לחשוד? רק שהמקום הרומנטי הזה היה כפר בלב האלפים השוייצריים.

מאחר שאני אוהבת את החברה הזאת אהבת נפש, מצאתי את עצמי אורזת תיק גב גדול ואוהל ששאלתי מחבר, עולה על מטוס, לוקחת אוטובוס לתחנה המרכזית של מילאנו, מחליפה חמש רכבות, מעבירה את הלילה אצל בחורה שפגשתי ברכבת, עולה על רכבל, הולכת חצי שעה במסלול שהמור"ק אומר שנבנה על ידי הרומאים וכולל אבנים עם חריטות כמו "1912" ו-"1849" ומבקשת מצופֶה צרפתי בן תשע בשם אוליבר להקים לי את אוהל על טראסה. ואוליבר, תאמינו לי, הקים באותה חתונה אוהלים באותה קלילות חיננית בה הוא קושר עניבה.

כשאני אומרת שהחברה שלי התחתנה ב"כפר" אני מתכוונת למאחז של 20 בתים בני למעלה ממאה שנה, יותר ירוק משראיתי בחיים, ומעט מאוד תשתיות. הנוף היה מרהיב. אין דברים כאלה. דשא רענן בכל מקום, עצי תפוח כמעט-בשלים, גפנים בשפע, פגי תאנים, צרצרים שמחים וכוכבים שלא יספרו מרוב. והחתונה הזאת היתה הרפתקה מהנה להפליא וחד-פעמית שטוב שעשיתי ושכנראה לא אחזור עליה עולם, כי עם כל הכבוד לטבע של האלפים, אני מעדיפה את הטבע שלי מבעד לחלון או ממרפסת, אם אפשר עם מכולת קרובה ופינוקים כמו מים שזורמים כל הזמן, דרך שנוח ללכת בה, תאורה כלשהי אם הולכים בדרך תלולה באמצע הר וגם מערכת לפינוי אשפה. ואת אלו אי אפשר למצוא בכפר בלב האלפים.

האלפים השוויצריים
המאחז Vosa בלב האלפים השוויצריים, מהצד השני של הרכבל. צילום: ליאור שפירא

פורסם ב"קצרים" במוסף מוצ"ש של מקור ראשון ב-13.9.2019

צילום: הדס פרוש פלאש 90

לקצרים נוספים

הצלה ממקום אחר

זה היה מתסכל: איך יכול להיות שכל האנשים מולם אני עובדת מעריכים אותי ורק עם המפקדת שלי אני לא מצליחה להסתדר?

לקטע המלא

עץ תות

אני מסתכלת על השביל שמרוצף בתותים שנפלו מהעץ, נושמת אויר בריח שלהם, ומנסה בכל מאודי להתעלם.

לקטע המלא

סוף מסלול

מעטות הן הפעמים שאני זוכה לאיזו להרפתקה טובה מחוץ לאזור הנוחות שלי. הפעם זה התרחש ביום חמישי רגיל לכאורה.

לקטע המלא

עצמאית בשטח

אני אשה חזקה ועצמאית. בעיקר עצמאית. אפילו מוציאה קבלות. אני אשה חזקה ועצמאית (עם קבלות!), אבל גם שכירה. ואוי טאטע, איזה מסובך זה.

לקטע המלא