סודהסטרים

אחרי מספר שנים של הצלחה בארץ, היהודים ניצחו את הגויים וסודה-קלאב קנו את סודהסטרים

תוכן עניינים

אני לא זוכרת את בית ההורים שלי בלי מכשיר סודהסטרים, וליום ההולדת האחרון שלי יונתן קנה גם לי מכשיר. סודהסטרים היא תמצית סיפור ההצלחה הישראלי כפי שאנחנו מספרים אותו ב-2019: היֹה היה ברז סודה, שהיה נפוץ בקיבוצים וייצר סודה שנגמאה בהנאה על ידי קיבוצניקיות לבושות סרפן וקיבוצניקים משופמים בחדר האוכל. היֹה היה סיפולוקס, מכשיר ביתי להכנת סודה, שהיה פופולרי מחוץ לקיבוץ ונעלם מן העולם לטובת גרסה משופרת: סודה-קלאב. 
הישראלים אהבו את מכשיר הסודה-קלאב שלהם, והיו מכינים סודה בבית להנאת בני משפחותיהם. אחרי מספר שנים של הצלחה בארץ, היהודים ניצחו את הגויים וסודה-קלאב קנו את סודהסטרים, החברה ממנה התפצלו לפני שעלו לארץ, והשיבו לעצמם את השם סודהסטרים. סודהסטרים המשיכה לגדול, הגשימה את החלום הישראלי של השנים האחרונות ועשתה אקזיט, למרבה הגאווה הלאומית ולתפארת מדינת ישראל. ועדיין, האקזיט לא שינה אותה. היא נשארה חברה שממוקמת בישראל ומחוייבת לערכים שנובעים מבית הגידול שלה. היא כמו הָחֲבֶרָה שעשתה את זה בענק: היא עדיין גרה בקיבוץ ומבלה עם החברים מהבית, אבל עכשיו היא מוכּרת גם בחו"ל, מתרועעת עם סלבריטאים ואסטרונאוטים ועושה פרסומות ויראליות באנגלית.גם ביום העצמאות הקרוב, אני אלך למכשיר הסודהסטרים הביתי ואכין לעצמי כוס סודה בתוספת גאווה לאומית, קרה ועם לימון.

***

כשתמר העורכת שלחה מייל וסיפרה על הפרוייקט, התלהבתי ממש. סוף סוף אני כותבת לא רק ב"קצרים", אלא בפרוייקטים של העיתון! אני כמעט מרגישה כמו חלק מהמערכת!
שברתי את הראש על מה לכתובו התייעצתי עם כמה חברים. רוב הרעיונות לא עברו את רצפת חדר העריכה (קרי: הוואצאפ), אחד חבל לי שלא עבר את העורכת (שקית השקיות), אבל סודהסטרים היה רעיון מופלא, וקל מאוד לכתוב.
קודם כל היה לי קל כי אני פשוט מאוד אוהבת סודה.
אחר כך, היה לי קל כי לסודהסטרים יש סיפור טוב.
אנחנו מתים על סיפורי הצלחה, בטח כאלה שחוצים את גבולות ישראל, ומקנאים בהם מאוד. סודהסטרים הצליחו למתג את עצמם יפה בסיפור הזה: מאוד פרטיקולריים-ישראליים, עם מעורבות גבוהה בנעשה בארץ ועם מנכ"ל דעתן ופעיל, ועם עמוד פייסבוק מצוין; ולצד זה הם גם מאוד גלובליים.. הם משחקים את המשחק הכפול הזה בחן רב, ומצטיינים בכל החזיתות.
והשוס הגדול: זה לא רק מיתוג טוב שמצליח להסיט את המבט הצידה ממוצר גנרי או בינוני. המוצר שלהם באמת מצויין!

אין לי את זה ביותר קפיטליזם-ממלכתי.

פורסם במוסף יום ההעצמאות של מקור ראשון, 2019

דברים שכדאי לדעת על SEO, תוכן ואתרים

להרשמה לעדכונים

אני מקפידה לשלוח בתדירות שאני הייתי רוצה לקבל.
כלומר: קצר ורק כשיש לי משהו חשוב להגיד. 

אפשר לדבר גם פה

ליאור שפירא בלוג
גם למטפלים הנפשיים שלנו יש נפש. לפעמים גם הנפש הזאת צריכה שיראו אותה. יש מקרים שחייבים לשבור את הקיר הרביעי של חדר הטיפולים.
כל סורגת מכירה את הרגע המבעית הזה: את מסתכלת על הסריגה שלך בשמחה ובהערצה, מלטפת אותה ומצפה לראות את היצירה היפה שלך גדלה – ומגלה למרבה הזוועה פגם.
בניגוד לוויסקי, הערק האהוב שלי סובל מיחסי ציבור טובים פחות. זה לא אומר שאני צריכה ללכלך על המנצח אלא ללמוד לדבר עוד שפה.