פרשה סתומה

סתמתי כיור כששפכתי לתוכו עלי תה. לפשל זה קל, לקחת אחריות ולפתור את הבעיה שיצרת זה יותר מורכב ולפתוח סתימות זה כישור חשוב לחיים. (מתוך: "קצרים", מקור ראשון)

תוכן עניינים

סתמתי כיור אצל ההורים כששפכתי לתוכו 200 גרם עלי תה. כדי לתקן את הנזק שגרמתי, התחלתי בנוהל פתיחת סתימות. פתיחת סתימה היא תהליך בן מספר שלבים, כל אחד דורש יותר מאמץ מהשני, לכן עולים בשלב רק אם מה שניסית בשלב הקודם – כשל. שלב ראשון: לפנות לפח את הררי עלי התה שנזרקו לכיור. השלב השני: לבדוק האם אני יכולה לדחוף את עלי התה שסותמים את המסננת לעומק הצינור ובכך לשחרר את הסתימה. שלב שלישי: להביא את הפומפה ולנסות לשחרר את הסתימה בעזרתה.

בשלב הפומפה קראתי לאחי התיכוניסט שיבוא ללמוד. לפשל זה קל, לקחת אחריות ולפתור את הבעיה שיצרת זה יותר מורכב ולפתוח סתימות זה כישור חשוב לחיים. לימדתי את אחי איך עובדים עם פומפה ועל הדרך מה זאת אונמטיופאה. משזה לא עבד, עברנו לשלב האחרון וקראנו לאבא. אבא, שהיה עסוק, אמר את מילות הקסם "תפתחי את הסיפוֹן". סיפון הוא, ויסלחו לי אנשי המקצוע על התיאור הלא מדויק, הצינור ומאגר המים מתחת לכיור. מעולם לא עשיתי את זה בעצמי אבל ראיתי אחרים עושים את זה מספיק פעמים אז אמרתי יאללה.

אחי ואני רוקנו את תכולת הארון שמתחת לכיור (חשוב), הבאנו דלי (עוד יותר חשוב), פתחנו הצינור ורוקנו לדלי את הסתימה עם הריח הטוב בעולם. אחרי שעלי התה יצאו, הברגתי חזרה את הצינור בהצלחה, פתחתי אותו שוב ואמרתי לאחי "ראית אותי, עכשיו תורך לבצע". בבוקר למחרת, בעודי גאה בעצמי על פתיחת הסתימה ועל האחאות הטובה, אבא הושיט לי חלק מהצינור שפתחתי אתמול: "כששחחררת את הסתימה, שכחת את הגומייה. אנא החזירי למקום". מזל שאחי לא יודע.

פורסם ב"קצרים" במוסף מוצ"ש של מקור ראשון ב-28.8.20
צילום: הדס פרוש פלאש 90

סתימה בכיור

דברים שכדאי לדעת על SEO, תוכן ואתרים

רוצה להתקדם בגוגל?

לקבלת הצעה לקידום האתר שלך או כדי לשמור מה תוכל/י לעשות כדי לקדם את האתר בעצמך.

חצי שעה חינם – עלי.

אפשר לדבר גם פה

ליאור שפירא בלוג
גם למטפלים הנפשיים שלנו יש נפש. לפעמים גם הנפש הזאת צריכה שיראו אותה. יש מקרים שחייבים לשבור את הקיר הרביעי של חדר הטיפולים.
כל סורגת מכירה את הרגע המבעית הזה: את מסתכלת על הסריגה שלך בשמחה ובהערצה, מלטפת אותה ומצפה לראות את היצירה היפה שלך גדלה – ומגלה למרבה הזוועה פגם.
בניגוד לוויסקי, הערק האהוב שלי סובל מיחסי ציבור טובים פחות. זה לא אומר שאני צריכה ללכלך על המנצח אלא ללמוד לדבר עוד שפה.