קיץ אחד ביחד

הכי אני אוהבת להסתכל על בני הנוער שאפשר לראות שהם אאוטסיידרים, כי בדרך כלל בעונה זו של השנה הם לא לבד.

תוכן עניינים


אחד המראות האהובים עלי בעונה זו של השנה היא התיכוניסטים שמבלים בחופש. אנשים שטוב להם ואנשים שעושים עם עצמם משהו הם מראות מלבבים. אמנם ביולי המחזה משמח יותר מאשר באוגוסט, אבל שמחה היא שמחה.

הכי אני אוהבת להסתכל על בני הנוער שאפילו ממבט חטוף תוך כדי נסיעה אפשר לראות שהם אאוטסיידרים. האקססוריז, הבגדים, ההליכה, האופן בו הם מחזיקים את הגוף כשהם מדברים – כל אלו יעידו שלפני לא עומד מתבגר רגיל, אלא אחד שהוא לא חלק. אדם שלא מצליח להשתלב, לפעמים עד שהוא מפסיק לרצות או לנסות. אני אוהבת לראות אותם כי בדרך כלל בעונה זו של השנה הם לא לבד. בדרך כלל יש לידם עוד אדם שנראה כמותם, והם מבלים ביחד.

הרגעים האלה של היקבצות של כמה בני נוער אאוטסיידרים למפגש חברתי, הוא רגע של נצחון מזוקק על הבדידות, על החריגות ועל התפקיד החברתי הרגיל שלהם. לרוב החברה שנמצאת לידם לא תלמד איתם בכיתה, בשכבה או בבית הספר. זאת חברה שהם הכירו במסגרת חיצונית, בדרך כלל באינטרנט, והם נפגשים באירועים של הקהילה הנישתית אליה הם משתייכים, או סתם קובעים לשבת על אייסקפה ואז להסתובב. האירועים האלו מתאפשרים בזכות החופש הגדול, ובזכות זה שלא מדובר בחג רווי מנהגים או מחוייבויות משפחתיות.

במשך רוב שנת הלימודים האאוטסיידרים האלה יכולים לשבת לבד בהפסקה, או להעביר אותה עם אנשים שלא באמת מעניינים אותם, אבל במפגשים חברתיים שכאלה – הם בשיאם. כל פעם שאני רואה אותם, אני רוצה לגשת אליהם ולהגיד להם שהרבה יותר מדי שנים הייתי שם. שאני אחת מהם. שיחזיקו ראש. שהגיל הזה עובר, ובשביל חבר'ה כמונו – זה רק הולך ומשתפר.

השבוע יצא לי טוב יותר אישי מבד"כ. איך אמרה ביונסה?
Always stay gracious / Best revenge is your paper

פורסם ב"קצרים" במוסף מוצ"ש של מקור ראשון ב-30.8.2019

צילום: הדס פרוש פלאש 90

דברים שכדאי לדעת על SEO, תוכן ואתרים

להרשמה לעדכונים

אני מקפידה לשלוח בתדירות שאני הייתי רוצה לקבל.
כלומר: קצר ורק כשיש לי משהו חשוב להגיד. 

אפשר לדבר גם פה

ליאור שפירא בלוג
גם למטפלים הנפשיים שלנו יש נפש. לפעמים גם הנפש הזאת צריכה שיראו אותה. יש מקרים שחייבים לשבור את הקיר הרביעי של חדר הטיפולים.
כל סורגת מכירה את הרגע המבעית הזה: את מסתכלת על הסריגה שלך בשמחה ובהערצה, מלטפת אותה ומצפה לראות את היצירה היפה שלך גדלה – ומגלה למרבה הזוועה פגם.
בניגוד לוויסקי, הערק האהוב שלי סובל מיחסי ציבור טובים פחות. זה לא אומר שאני צריכה ללכלך על המנצח אלא ללמוד לדבר עוד שפה.