קיץ אחד ביחד


אחד המראות האהובים עלי בעונה זו של השנה היא התיכוניסטים שמבלים בחופש. אנשים שטוב להם ואנשים שעושים עם עצמם משהו הם מראות מלבבים. אמנם ביולי המחזה משמח יותר מאשר באוגוסט, אבל שמחה היא שמחה.

הכי אני אוהבת להסתכל על בני הנוער שאפילו ממבט חטוף תוך כדי נסיעה אפשר לראות שהם אאוטסיידרים. האקססוריז, הבגדים, ההליכה, האופן בו הם מחזיקים את הגוף כשהם מדברים – כל אלו יעידו שלפני לא עומד מתבגר רגיל, אלא אחד שהוא לא חלק. אדם שלא מצליח להשתלב, לפעמים עד שהוא מפסיק לרצות או לנסות. אני אוהבת לראות אותם כי בדרך כלל בעונה זו של השנה הם לא לבד. בדרך כלל יש לידם עוד אדם שנראה כמותם, והם מבלים ביחד.

הרגעים האלה של היקבצות של כמה בני נוער אאוטסיידרים למפגש חברתי, הוא רגע של נצחון מזוקק על הבדידות, על החריגות ועל התפקיד החברתי הרגיל שלהם. לרוב החברה שנמצאת לידם לא תלמד איתם בכיתה, בשכבה או בבית הספר. זאת חברה שהם הכירו במסגרת חיצונית, בדרך כלל באינטרנט, והם נפגשים באירועים של הקהילה הנישתית אליה הם משתייכים, או סתם קובעים לשבת על אייסקפה ואז להסתובב. האירועים האלו מתאפשרים בזכות החופש הגדול, ובזכות זה שלא מדובר בחג רווי מנהגים או מחוייבויות משפחתיות.

במשך רוב שנת הלימודים האאוטסיידרים האלה יכולים לשבת לבד בהפסקה, או להעביר אותה עם אנשים שלא באמת מעניינים אותם, אבל במפגשים חברתיים שכאלה – הם בשיאם. כל פעם שאני רואה אותם, אני רוצה לגשת אליהם ולהגיד להם שהרבה יותר מדי שנים הייתי שם. שאני אחת מהם. שיחזיקו ראש. שהגיל הזה עובר, ובשביל חבר'ה כמונו – זה רק הולך ומשתפר.

השבוע יצא לי טוב יותר אישי מבד"כ. איך אמרה ביונסה?
Always stay gracious / Best revenge is your paper

פורסם ב"קצרים" במוסף מוצ"ש של מקור ראשון ב-30.8.2019

צילום: הדס פרוש פלאש 90

לקצרים נוספים

בדרך לירושלים

היא הייתה 140 קילו של קטנוע תוצרת קוריאה, ואני, שמחזירה עודף ממטר שישים, הייתי צריכה לעמוד על קצות האצבעות כדי להגיע לכביש.

לקטע המלא

הצלה ממקום אחר

זה היה מתסכל: איך יכול להיות שכל האנשים מולם אני עובדת מעריכים אותי ורק עם המפקדת שלי אני לא מצליחה להסתדר?

לקטע המלא

מחסני מזון

אפוקליפסת זומבים? קטן עלינו. אם ידפוק לנו זומבי רעב בדלת נעמיד לו מקינטה ונשאל אם הוא אוהב מג'דרה.

לקטע המלא

לבחוש בקלחת

יש שני סוגים של אנשים: אנשים שלא מערבבים את האורז אחרי שהוסיפו לו מים ואנשים שחייבים לעשות תשובה.

לקטע המלא