שובר כלים

כל הכלים הולכים אל הכיור והכיור תמיד מלא. אל מקום שהכלים הולכים, שם הם שבים ללכת.

הכיור הוא כמו הידרה: את שוטפת כלים רק כדי שעל כל כלי ששטפת יצוצו שבעה נוספים. את מסובבת את הראש לרגע והכוסות מתרבות מאליהן. את רוצה לחתוך סלט והנה קפצו עליך ארבעה כלים, לפחות. רוצה לבשל פסטה? הנזק מתחיל בסיר ומסננת, לפני הרוטב והאכילה. רוצה להכין שבת? תכיני את עצמך ליותר כלים ממקום בכיור, כשעל זמן הבישול צריך להוסיף את זמן שטיפת הכלים, וכמו תכנון ילודה – גם המרווח בין נאגלה לנאגלה במתקן יבוש הכלים מצריך תכנון. אה, אתם מארחים? ובכן, שיהיה לכם בהצלחה. חד פעמי הוא לא אופציה. הנזק הסביבתי גדול מנשוא, וגם על הנזק הכלכלי אפשר לוותר.

אל תגידו לי "מדיח". מדיח הוא הונאה מוחלטת ולאף אחד אין אומץ להגיד שהמלך עירום. באמת נראה לכם הגיוני לשטוף ולקרצף את כל הכלים כהכנה למה שאמור, ובכן, לשטוף ולקרצף את כל הכלים? מעלתו הגדולה של המדיח היא שמדובר בשטח יבוש ענק לכמויות של כלים, שמעטים מתקני היבוש הביתיים שמסוגלים להתחרות בו.

כך אנחנו נשארים עם הררים על גבי הררים של כלים שצריכים שטיפה ביד ועם כיור מלא שאיננו אוכל. מכונת הכביסה נכנסה לבתים הישראליים בשנות השישים והפכה את הכביסה לפעולה פשוטה וקצרה בהרבה. מתי יגיע תור הכלים? מוצאת הפתרון לבעיה תוגש על ידי, אישית, כמועמדת לפרס ישראל, ולפרס נובל לשלום בית.

פורסם ב"קצרים" במוסף מוצ"ש של מקור ראשון ב-2.3.2019

צילום: פלאש 90

לקצרים נוספים

שידוך תעסוקתי

קשה חיפוש עבודה כקריעת ים סוף. החיזור אחרי עבודה – כזאת שתהיה מספיק מעניינת ותרצה אותך כמו שאת רוצה אותה – חולק קווי דמיון מבאסים עם דייטינג

לקטע המלא

הצלה ממקום אחר

זה היה מתסכל: איך יכול להיות שכל האנשים מולם אני עובדת מעריכים אותי ורק עם המפקדת שלי אני לא מצליחה להסתדר?

לקטע המלא