טריקים בדפדפן גוגל כרום שישפרו לכם את הפרודקטיביות

יש המון דברים שאפשר לעשות עם הדפדפן גוגל כרום במחשב. הנה רשימה קומפקטית של דברים שאני אשכרה משתמשת בהם ביומיום ומשפרים לי את החיים:

תוכן עניינים

כרום הוא הדפדפן הפופולרי ביותר בארץ, בפער: 70% מהתנועה בדפדפנים בארץ נעשית דרכו, מה שאומר שהוא משאיר פירורים לאחרים.

Source: StatCounter Global Stats – Browser Market Share

אנחנו משתמשים בו כל כך הרבה ועם כמה טריקים פשוטים – השימוש שלנו בו יהיה אפילו יותר יעיל: יותר זמן יחסך על פעולות חסרות תועלת, ופחות עצבים. הטריקים האלה הם בכרום למחשב, לא לטלפון.

אפשר לעשות רשימות מפוצצות של 20 או של 50 טריקים לגוגל כרום, ובאמת יש המון דברים שאפשר לעשות עם הדפדפן. אבל אני הולכת על רשימה קומפקטית של דברים שאני אשכרה משתמשת בהם ביומיום:

1. הדבקת סגנון: ctrl+shift+v

מכירית את זה שאתם רוצים להדביק טקסט ממקום אחד למקום אחר – והטקסטים מעוצבים אחרת? למשל להדביק תגובה מפייסבוק לתוך ג’ימייל, או ממייל למייל? ואז אתם מבזבזים מלא זמן יקר על להתאים את העיצוב של שני המסמכים? פונט, גודל, צבע, וכו’.

קונטרול+שיפט+וי מדביק רק את הטקסט – ושומר על העיצוב של המסמך המקורי: צבע, פונט, גודל, ריווח שורה, וגם מה זה בתוך המסמך – אם זה טקסט, או נקודות וכו’.

זה לא טריק שייחודי רק לכרום. אני משתמשת בזה בכל הכלים של גוגל – גוגל דוקס, ג’ימייל, גוגל שיטס כשאני רוצה להדביק רק את הטקסט; אבל אפשר להשתמש בזה גם במוצרים של מייקרוסופט כמו וורד וגם אאוטלוק.

2. לשחזר טאבים שנסגרו: ctrl+shift+t

לכולנו תמיד יש כמה טאבים (לשוניות) פתוחים בבת אחת. מתישהו אנחנו מחליטים לצמצם וסוגרים ואז מתחרטים; או סוגרים בטעות.

במקום להתחיל לחפש מאפס איך להגיע לעמוד שבדיוק סגרנו, תלחצו על ctrl+shift+t במקלדת. זה יפתח את הטאב האחרון שסגרת. וככל שלוחצים עליו יותר – זה לוקח יותר אחורה.

זה טריק מציל כשסוגרים טאבים ואז מתחרטים.

להמשיך מאיפה שהפסקנו אחרי סגירת הדפדפן

עוד טריק שאני אוהבת, שמגדירים פעם אחת וזהו, הוא שבכל פעם שאני פותחת וסוגרת את כרום – למשל כשצריך לאתחל את המחשב – הוא נפתח לי מהמקום בו הפסקתי בפעם האחרונה. כלומר – עם כל הטאבים פתוחים.

א. לחיצה על שלוש הנקודות בצד של הדפדפן ליד התמונה שלכם ואז הגדרות:

ב. אתם תגיעו לעמוד ההגדרות של כרום. בתפריט הצד תבחרו ב- On startup (לא יודעת איך זה בעברית, אבל בכל מקרה זה עם האייקון של ההדלקה/כיבוי
ג. ואז ב- Continue where you left off. בעברית זה בטח משהו כמו “להמשיך מאיפה שהפסקת”

אם יש לכם יותר מחלון אחד פתוח (לא טאב. חלון!) – לפתוח את כרום מחדש ידע לשחזר בדרך כלל רק את החלון האחרון שנפתח. אבל בשביל לשחזר את כל הטאבים של החלונות האחרים, יש לכם קונטרול+שיפט+טי!

3. לשלוח לינק ישירות לטקסט בתוך עמוד

כשאתם קוראים משהו ואתם רוצים לשלוח למישהו שיקרא בדיוק את המשפט הזה, או הפסקה הזאת – הדרך הכי קלה שזה אשכרה יקרה – היא לשלוח לינק למקום המדויק בטקסט. זה הרבה יותר נוח מלשלוח מישהו ולהגיד לו לעשות חיפוש, או לקוות שיבין לבד.

ככה שולחים לינק למקום נבחר בטקסט:

  • לבחור את הטקסט הרצוי
  • מקש ימני
  • Copy link to highlight (מתחת ל-copy)

לחיצה על הכפתור copy link to highlight תיצור לינק למקום הנבחר בתוך הטקסט.

אפשר להוציא לינק גם לפסקה שלמה, ולא רק לכמה מילים בודדות.

4. מחשבון בשורת הכתובת

שורת הכתובת של הדפדפן (שנקראת גם “אומניבוקס”) היא גם מחשבון כשצריך. פשוט מתחילים להקליד את התרגיל, לא צריך בכלל אנטר:

אבל הוא מחשב לא רק תרגילים מתמטיים פשוטים, אלא גם יחסי המרה ואפילו דברים שמתעדכנים תדיר כמו ערכי מטבעות. אם החישוב לא עובד, תוסיפו את הסימן = (שווה) וכרום כבר יזהה לבד שזה חישוב

5. אייקון בשורת המועדפים

שורת המועדפים היא המקום לשמור בו את האתרים הנפוצים שלכם. המקום מוגבל והנדל”ן יקר. מעבר לזה שאפשר לקצר את שמות הקישורים השמורים (על ידי מקש ימני ו-edit), יש אייקונים שהם מספיק מוכרים שגם בלי שתדעו מה כתוב שם – אתם תזהו אותם. למשל בשורה אצלי – אתם בטוח תזהו לפחות שלושה מהאייקונים גם בלי הטקסט.

עושים את זה על ידי מקש ימני על האתר הרלוונטי במועדפים ואז edit.
פשוט תמחקו לגמרי את הטקסט, וזה ישאיר לכם רק את האייקון הזה, שנקרא Favicon בשפה המקצועית והוא קריטי לכל מי שבונה אתר.

אם אין לכם שורת מועדפים, ctrl+shift+b תגרום לה להופיע או להיעלם.

6. להשתיק לשוניות

יש לכם ווצאפ בדפדפן שעושה לכם רעש ומסיח את דעתכם בכל הודעה? חברה ביקשה מכם עזרה ואתם מריצים ברקע את ערוץ היוטיוב שלה אבל הוא עושה לכם רעש? יש לכם משחק מחשב מרעיש בדפדפן ואתם רוצים לשמוע מוזיקה תוך כדי משחק?

אפשר בכרום להשתיק לשוניות נבחרות.

  1. מקש ימני על הלשונית
  2. Mute Site

זהו. מעכשיו כל פעם שתיכנסו לאתר הזה – כבריכת מחדל הוא יושתק. אפשר לבטת את זה באותה דרך: מקש ימני ואז Umnute site.

דברים שכדאי לדעת על SEO, תוכן ואתרים

לעדכונים על מאמרים חדשים

קבלו טיפים ומאמרים לקידום האתר שלכם. אני מקפידה לשלוח מיילים בתדירות שאני הייתי רוצה לקבל: קצר, ורק כשיש לי משהו חשוב להגיד.

אפשר לדבר גם פה

עצמאים חדשים?

רוצים עוד - בחינם?

להורדת הצ’קליסט דברים שאתם לא יודעים שאתם לא יודעים על האתר שלכם. 18 נקודות שיעזרו לכם להביא יותר טראפיק, לידים והמרות מהאתר ולהגיע לקהלים חדשים וממוקדים. צ’קליסט פרקטי ויעיל ממש כמו המאמר הזה.

ליאור שפירא בלוג

קורס ניהול עוסק לעצמאים מתחילים

מה צריך כדי לפתוח עוסק; הדרכים החוקיות לשלם פחות מס; תמחור כמו מקצוענים; למקסם את רואה החשבון; ועוד