איזואיק – מערכת חינמית להגדלת רווחים מפרסומות באתר

איזואיק (ezoic), שעובד בנוסף לגוגל אדסנס, הוא מערכת להצגת פרסומות באתר. בעלי אתרים ובלוגרים ישראלים שלא מכירים אותו - פשוט משאירים כסף על הרצפה.

תוכן עניינים

יש הרבה דרכים להגדיל הכנסות באמצעות אתר אינטרנט. למעשה יש לי מאמר עם 7 דרכים לעשות כסף מאתר אינטרנט. פרסומות הן הדרך הראשונה שבהן.

בעברית, הצגת פרסומות זה לא כסף גדול. תקציבי הפרסום יחסית נמוכים, העלויות לקליק בהתאם – אבל זאת הדרך הכי פשוטה להרויח כסף מהאתר. באתרים באנגלית לעומת זאת אפשר גם להגיע לחמש ספרות בחודש, בדולרים, מפרסומות בלבד.

הכלי הכי מוכר להצגת פרסומות באתר הוא גוגל אדסנס. דרך שאני משתמשת בה בנוסף (לא במקום!) הוא איזואיק.

מה זה איזואיק?

עבור רוב המשתמשים, אזואיק (Ezoic) היא קודם כל מערכת להצגת פרסומות באתר. האתגוריתם שלה מבוסס בינה מלאכותית (AI). תוך 15-12 שבועות איזואיק מצליחה ללמוד את האתר ואת הגולשים בו ולהציג את המודעות המתאימות להם ביותר – במיקומים המתאימים להם ביותר כדי למקסם קליקים.

חוץ מהצגת פרסומות, זאת גם מערכת שמתעסקת בבריאות האתר שלכם ובחוויית המשתמש: Core Web Vitals (מהירות טעינה לפי כמה פרמטרים), קישורים שבורים, ובאתרים עם יותר טראפיק גם רעיונות לתוכן ועוד.

המערכת היא חינמית ודרישות הסף שלה נמוכות מאוד.

מה דרישות ההצטרפות?

 • האתר צריך להיות בנושאים “לגיטימיים” ולא שנוים במחלוקת (פורנו, הימורים, נשק – לא יתקבלו)
 • אתר אינטרנט שמאושר כבר לגוגל אדסנס (Google Adsense).
  בלי אישור לאדסנס – לא יצרפו אתכם. זה תנאי מקדים. אז אם עוד לא התחברתם לאדסנס – זה הזמן.

עוד כמה דרישות טריוויאליות:

צפיות: פעם היתה דרישת סף של מעל ל-10,000 צפיות בעמודים בחודש. היום הדרישה הזאת כבר לא קיימת ואפשר להצטרף גם כשעוד אין טראפיק לאתר. אני אומרת את זה מנסיון. בחשבון האיזואיק שלי, נכון לרגע כתיבת שורות אלה, יש 3 אתרים. אחד עם כמה אלפי צפיות בחודש ושניים עם בערך 200 צפיות בחודש.

חינם: לעניין החינם – הרווח של איזואיק מגיע מאחוזים מהפרסומות שמוצגות באתרים. אזואיק נותנים למפרסמים 90% מהמחיר של הקליק, ו-10% לוקחת לעצמה. כך למשל אם קליק על מודעה עולה למפרסם שקל, 90 אגורות מגיעות אליכם. לשם השוואה, בגוגל אדסנס אתם מקבלים 68% מהרווח.

עברית: למען הסר ספק – המערכת מקבלת אתרים בעברית. למערכת עצמה אין תרגום לעברית, אבל אפשר להציג בה אתרים בכל שפה שגוגל אדסנס מקבלים.

להתחבר לגוגל אדסנס

אני אגע בהתחברות לגוגל אדסנס על רגל אחת בלבד:

בעלי אתר וורדפרס? הדרך הכי פשוטה להתחבר היא עם התוסף Google Site Kit. כמה לחיצות כפתור, מינימום כאב ראש.
הדרך הכי חכמה עלי היא ידנית, באמצעות הכנסת קובץ ad.txt דרך השרת.

אם אתם לא רוצים/יודעים להתעסק עם הכנסת קבצים לשרת – גוגל סייט קיט נוצר בדיוק בשביל זה.

אדסנס מאשרים אתרים עם “מספיק תוכן”. יש שאומרים 30 פוסטים, יש כאלה שידברו על 60 פוסטים. רצוי שלא יהיו לכם עמודי קטגוריות חצי-ריקים עם 5 פוסטים וזהו.

התחברות לאיזואיק

התחברות לאיזואיק כוללת הנחיות מאוד ברורות ופשוטות. עם זאת, יש כמה חלקים מעצבנים שמצריכים סבלנות וגם אוריינטציה טכנולוגית בסיסית. מצד שני – זה שווה את זה. ההכנסות עם איזואיק פשוט יותר גבוהות מההכנסות רק עם גוגל אדסנס. ככל שבאתר שלכם יש יותר טראפיק – הפער בהכנסות מהותי יותר.

אלה לא כל השלבים בחיבור האתר. יש שלבים שלוקחים קליק קצרצר ואחרים שהם קצת יותר מורכבים. אלה כמה שלבים שכדאי להרחיב עליהם

הפניית שרתי שם לאיזואיק

בשלב הראשון צריך לעשות הפניית שרתי שם לשרתים של אזואיק. הפניית שרתי שם (name servers) זה שלב בחיבור הדומיין לאחסון. הפניה למקום אחר זה לא נורא בכלל וזה לא פוגע לכם באחסון או בהצגת האתר. עשיתי את זה מספיק פעמים כדי להיות רגועה עם זה.

למתקדמים: הסיבה שזה לא משפיע על הופעת האתר שלכם (כלומר על ההפניה מהדומיין לאחסון שלכם) היא שברשומות DNS שבדומיין שלכם – יש כבר רשומת a. רשומות a אומרות מה ה-IP של השרת שקבצי האתר שלכם מאוחסנים בו. כלומר איפה האחסון.

סרטוני הדרכה ומבחן

עוד נקודה מעצבנת היא שאחרי שכל תהליך ההרשמה כבר מאחורינו, כדי להפעיל את המודעות צריך לצפות בסרטוני הדרכהב אורך כולל של כ-25 דקות ואז לעבור מבחן של איזואיק. הקורס הוא באורך כולל של כ-25 דקות ואי אפשר להאיץ אותו או לדלג קדימה, אבל כן אפשר לפצל את המסך ואז הסרטון ירוץ בצד אחד של המסך ואתם תשחקו קנדי קראש בצד השני שלו.

המטרה שלהם הגיונית: הם רוצים למקסם את התועלת שלכם מהמערכת מצד אחד, שתעריכו אותה יותר, וגם למזער קריאות שירות לתמיכה שלהם.

השאלות עצמן לא נמצאות בגוגל, אבל אם תחפשו חלקים מהשאלה בגוגל, סביר שתמצאו תשובות שמספיק קרובות. הציון שלכם לא צריך להיות 100, אפשר להסתפק ב-75 כדי לעבור.

קבלת תשלום

כאמור, הסכומים שמקבלים באיזואיק גבוהים יותר מבגוגל אדסנס. לשם השוואה בשתי המערכות, הגדרתי רף תשלום 400 ש”ח. בגוגל אדסנס זה הרף האוטומטי, באיזואיק אפשר לקבל תשלום לחשבון החל מ-20 דולר. אני בחרתי שהרף לתשלום יהיה 100 דולר.

לקחה לי חצי שנה מאז שחיברתי את איזואיק להגיע להעברה הראשונה שלי (מגוגל אדסנס קיבלתי עוד 400 שקל, חודש לפני כן).
102 דולר מתוכם הגיעו מאתר אחד, בעברית.
ההעברה הבאה על הסכום הזה כבר עברה תוך פחות מחצי שנה, כי ותק הוא פרמטר ב-SEO ואתרים שעשו 2 דולר כי הם היו חדשים באינטרנט – קפצו למספרים גבוהים יותר.

התשלום באיזואיק יכול להיות לחשבון בנק והוא יכול להיות לחשבון פייפאל. אם אין לכם חשבון בנק אמריקאי, כנראה עדיף לכם לקבל תשלום לחשבון הפייפאל שלכם. אפשר להחזיק בפייפאל כסף גם בדולרים. להמון שירותים ותוכנות בחו”ל אפשר לשלם באמצעות יתרת פייפאל וקבלת התשלום מאיזואיק בדולרים היא דרך טובה להשיג דולרים בלי לשלם עמלות המרת מט”ח (מדולרים לשקלים כשאתם מקבלים את הכסף, ואז משקלים לדולרים כשאתם משלמים) ולאבד כסף בדרך.

דשבורד לדוגמה של איזואיק

המערכת הזאת היא מערכת מהממת וגם להכיר רק חלק קטן ממנה טוב לכם. זה המסך הכי שימושי אצלי:

מסך ezoic
 1. ALL OF MY SITES: בצד ימין למעלה אפשר לראות את התצוגה לכל אתר בנפרד, אבל אפשר גם לראות לכל האתרים. זה מה שמעניין אותי כרגע. למי שיש רק אתר אחד – האפשרות היחידה תהיה האתר המדובר.
 2. כל האפשרויות שאזואיק מציע.
  EzoicAds להצגת מודעות
  Leap לאופטימיזציות טכניות
  אנליטיקות, הפיכת טקסט לסרטון (Flickify) ועוד. האפשרויות משתנות לפעמים כשאזואיק משיקים פיצ’רים חדשים למערכת. אל תתרגשו אם אצלכם זה נראה אחרת.
 3. LATEST OVERVIEW – נתונים על -30 הימים האחרונים
 4. הערכת הכנסות ב30 הימים האחרונים
 5. כניסות לאתרים (או לאתר היחיד) ב-30 הימים האחרונים
 6. הכנסות בשבוע האחרון, לפי ימים ומאיפה ההכנסה.
 7. Ezoic: כמה כסף אני צפויה לקבל מאיזואיק עבור אותו יום (בתמונה פה 40 סנט ב-26 בנובמבר, 54 סנט ב-27 בנובמבר, 59 ב-28 בנובמבר וכו’). את הכסף הזה אתם תקבלו מאזואיק כשתגיעו לרף.
 8. Mediation: כמה אני צפויה לקבל מגוגל אדסנס. ברוב הימים ההכנסות מאזואיק יהיו גבוהות יותר, יש ימים שההכנסות מאדסנס יהיו גבוהות יותר. בתמונה הזאת אין דוגמה ליום כזה, אבל אני מספיק זמן במשחק כדי לראות שיש. את הכסף הזה אתם תקבלו לחשבון הגוגל אדסנס שלכם.

אם אין לכם אופציה של Mediation אחרי מתחברים לאזואיק, חפשו את בשורת החיפוש בצד ימים למעלה Mediation ותעשו Enable. זה הכל. זה יציג באתר גם פרסומות מגוגל אדסנס, יגדיל את התחרות ואת ההכנסות שלכם.

אם תצטרפו דרך הקישור שלי אני אקבל עמלה, מצד שני – לכם זה לא יעלה שקל נוסף.

למה להתחבר לאזואיק?

כי זה יגדיל את ההכנסות מפרסומות באתר שלכם. ככל שיש לכם יותר כניסות – הפער בהכנסות (עם איזואיק ובלי איזואיק) משמעותי יותר.

זה עובד עם אתרים בעברית?

כן. כל שפה שמאפשרת הצגת מודעות של גוגל אדסנס, כולל עברית, תופסת גם באיזואיק. באנגלית הרווחים יותר משמעותיים, אבל גם בעברית זה כסף על הרצפה.

צריך לבחור בין Ezoic לגוגל אדסנס?

לא. לא רק שלא צריך לבחור ביניהם, כדי להצטרף לאזואיק צריך שהאתר שלך יאושר לאדסנס. חוץ מזה, בהגדרות שלהם כדאי לשים לב ש-Mediation מופעל, כך שיוצגו גם מודעות מגוגל אדסנס.אזואיק וגוגל אדסנס

דברים שכדאי לדעת על SEO, תוכן ואתרים

לעדכונים על מאמרים חדשים

קבלו טיפים ומאמרים לקידום האתר שלכם. אני מקפידה לשלוח מיילים בתדירות שאני הייתי רוצה לקבל: קצר, ורק כשיש לי משהו חשוב להגיד.

אפשר לדבר גם פה

עצמאים חדשים?

רוצים עוד - בחינם?

להורדת הצ’קליסט דברים שאתם לא יודעים שאתם לא יודעים על האתר שלכם. 18 נקודות שיעזרו לכם להביא יותר טראפיק, לידים והמרות מהאתר ולהגיע לקהלים חדשים וממוקדים. צ’קליסט פרקטי ויעיל ממש כמו המאמר הזה.

ליאור שפירא בלוג

קורס ניהול עוסק לעצמאים מתחילים

מה צריך כדי לפתוח עוסק; הדרכים החוקיות לשלם פחות מס; תמחור כמו מקצוענים; למקסם את רואה החשבון; ועוד