אלמנטור לא עולה? זה מה שאפשר לעשות

אחד הדברים הכי מלחיצים בעולם הוא כשאלמנטור לא נטען. יש כמה סיבות בגללן זה קורה וכמה דרכים לפתור. אחד מהם יהיה הפתרון שיחזיר את האלמנטור שלכם לחיים.

תוכן עניינים

אלמנטור הוא תוסף בניית האתרים (בילדר) הפופולרי ביותר לוורדפרס. הוא עובד בעיקר על הצגה ויזואלית של CSS, ממשק נוח ואינטואיטיבי יותר מכל בילדר שהגיע לפניו.

הוא לא פשוט כמו הממשק של וויקס ואנשים שרוצים לבנות אתר לבד לא תמיד מסתדרים איתו, אבל הסטרטאפ הישראלי שהוקם על ידי צמד חרדים חולל מהפיכה בוורדפרס. גם מקדמי אתרים עובדים עם אלמנטור כי הוא מציע לנו אופיוצ נוחות מאוד וממשק פשוט.

אלמנטור כל כך פופולרי גם בגלל הקלות שהוא מאפשר לאתר להתממשק למערכות נוספות כמו Yoast, תוסף ה-SEO הפופולרי בעולם (שמאפשר להוסיף ווידג’ט של פירורי לחם בתוך הפוסט), Mailchimp, מערכת הניוזלטרים הפופולריים בעולםף מרבית מערכות ה-CRM שתעלו על דעתכם ובערך כל מערכת אחרת שתצטרכו לעשות איתה אינטגרציה.

אלמנטור כולל גם אפשרויות להכנסת טפסים (שייתר את התוסף Contact Form 7) ובניית טמפלייטים לעמודי ארכיון, הדר ופוטר, פופואפים (שייתר את התוסף Poptin) ועמודי 404, וגם כפתורי סושיאל.

בגלל שהוא כל כך שימושי וכל כך פופולרי, הדבר הכי מפחיד שקורה לבעלי אתרים הוא שאלמנטור לא עולה.

לרענן את הדפדפן ולמחוק מטמון

אפשרות אחת לגרום לו לעלות שוב היא לרענן את הדפדפן ולמחוק את המטמון.

“מטמון” הוא הדרך של הדפדפן לטעון את העמוד יותר מהר – מהזכרון, במקום ללמוד מההתחלה איך האתר נראה. זה כמו להמשיך שיחה עם חברים מאיפה שהפסקתם. אבל מה לעשות שלפעמים יש עדכון בחיים של החבר או בעמוד, ואז צריך רגע לאפס את השיחה ולרענן את הזכרון.

מרעננים את זכרון המטמון באמצעות קונרול+שיפט+R

אם זה לא עולה, כשאלמנטור עושה בעיות יש שני חשודים:

  • בודקים שכל התוספים מעודכנים, ואם התקנת תוסף חדש שלפני ההתקנה שלו האלמנטור עבד מוש – מכבים
  • בודקים האם יש מספיק מקום באחסון והפס רחב מספיק

את רוב הבעיות זה פותר.

תוספים

אפשרות אחרת שהוא לא עולה היא בגלל תוספים: תוספים לא מעודכנים, תוספים שכן מעודכנים או תוספים חדשים.

לרענן תוספים

אפשרות נוספת שגורמת לאלמנטור לא לעלות היא תוספים לא עדכניים.

מרעננים תוספים עם לוח הבקרה של וורדפרס-> תוספים -> רענון. מומלץ לגבות את האתר לפני כן אם משהו משתבש. הגיבוי הוא כמו ביטוח. טוב לגבות (למשל באמצעות הורדת תוסף גיבוי הוא updraft plus או בקשה ממנהל האחסון שלכם.

במרבית הפעמים, אלמנטור לא עולה כי מותקנת על האתר גרסה ישנה שלו.

עדכון גרסה שלא עובד עם אלמנטור

לפעמים יש את הבעיה ההפוכה: עדכנתם תוספים ועכשיו אלמנטור לא עולה.

מה עושים? לפני עדכון תוספים – מגבים את האתר (או בודקים שיש גיבוי אוטומטי בשרת).

ואז במצב הזה מכבים את התוספים. תוספים->בוחרים את התוסף הרלוונטי ולוחצים כיבוי. אפשר להתחיל מלכבות את התוספים החדשים ביותר. עם כל כיבוי תוסף – מנסים להפעיל את אלמנטור. כיבוי – טעינת אלמנטור. אחרי שכיביתם את התוסף הנכון ואלמנטור נטען – מצאתם את התוסף האשם.

כדאי להפעיל את כל התוספים חוץ ממנו כדי לוודא שזה באמת התוסף הבעייתי.

אחרי שאתם בטוחים שהוא האשם – משחזרים גרסה של האתר, ולא מעדכנים את התוסף עד שיוצא עדכון חדש שלו או של אלמנטור. בד”כ יוצא עדכון חדש לתוספים אחת לחודש עד ארבעה.

תוסף חדש

מרבית התוספים הפופולריים יודעים לעבוד עם אלמנטור, אבל לפעמים זה לא המצב. לפעמים מתקינים תוסף והוא תוקע משהו באלמנטור.

מה עושים?

מכבים את התוספים. תוספים->בוחרים את התוסף הרלוונטי ולוחצים כיבוי. אפשר להתחיל מלכבות את התוספים החדשים ביותר. עם כל כיבוי תוסף – מנסים להפעיל את אלמנטור. כיבוי – טעינת אלמנטור. אחרי שכיביתם את התוסף הנכון ואלמנטור נטען – מצאתם את התוסף האשם.

אם מדובר בתוסף חדש, או שמוחקים אותו ואולי מתקינים תוסף אחר במקומו.

להגדיל זכרון באחסון

כדי להתקין אלמנטור אתם צריכים מינימום 128MB ראם (זכרון) בשרת. יכול להיות שנגמר לכם הזכרון. במצב הזה אפשר לחפש בגוגל את שם האחסון שלכם+elementor php. אם אתם מאחסנים ביופרס, זה מדריך שלהם.

ככל שיש לכם יותר תוספים, יש לכם פחות זכרון ראם בשרת. לכן, אחרי בדיקה האם זה בגלל מחסור בזכרון ראם – דברו עם השרת ותגדילו אותו או תמחקו תוספים שאתם לא צריכים.

לפתוח קריאת שירות

אם הפתרונות הפשוטים של עדכון תוספים או כיבוי לא עובד, אתם יכולים לפתוח קריאת שירות בתמיכה של אלמנטור. זה עשוי לקחת לוקח יותר זמן מאשר לנסות בעצמכם. אבל כאמור אם האופציות הפשוטות והמהירות לא עובדות – זאת האופציה הבטוחה ביותר.

דברים שכדאי לדעת על SEO, תוכן ואתרים

לעדכונים על מאמרים חדשים

קבלו טיפים ומאמרים לקידום האתר שלכם. אני מקפידה לשלוח מיילים בתדירות שאני הייתי רוצה לקבל: קצר, ורק כשיש לי משהו חשוב להגיד.

אפשר לדבר גם פה

עצמאים חדשים?

רוצים עוד - בחינם?

להורדת הצ’קליסט דברים שאתם לא יודעים שאתם לא יודעים על האתר שלכם. 18 נקודות שיעזרו לכם להביא יותר טראפיק, לידים והמרות מהאתר ולהגיע לקהלים חדשים וממוקדים. צ’קליסט פרקטי ויעיל ממש כמו המאמר הזה.

ליאור שפירא בלוג

קורס ניהול עוסק לעצמאים מתחילים

מה צריך כדי לפתוח עוסק; הדרכים החוקיות לשלם פחות מס; תמחור כמו מקצוענים; למקסם את רואה החשבון; ועוד